Ki is az a Forrai Richárd?

2009-ben került a Jobbik gazdasági kabinetjébe, bár nem tagja a pártnak.

Forrai fő feladata kezdetben az volt, hogy szakpolitikai kérdésekben segítse a pártot.

 A 2010 tavaszi parlamenti választás után mutatták be Forrait Vona Gábornak. Forrai kompetenciái közé tartozott a napi parlamenti munka támogatása háttérelemzésekkel, a szakértői anyagok koordinálása és ellenőrzése, a megfelelő szakértők kiválasztása, illetve az új és a meglévő szakértőkkel való kapcsolattartás. Ennek az alakuló szerveződésnek pedig Forrai volt a mindenese a pozícióhalmozása azt mutatja, hogy a Jobbik egyik legégetőbb problémája továbbra is a szakemberhiány. Ő készítette például a háttéranyagot elő Kepli Lajosnak a a kolontári vörösiszap-katasztrófával kapcsolatosan.  

2011 októberében megalapította az Iránytű Politikai és Gazdaságkutató Intézetet aminek az ügyvezetője lett. 

Az üzleti szféra szereplőivel a Jobbik is igyekezett valamilyen szinten kiépíteni kapcsolatokat kezdetben Vona Gábor egyik tanácsadója, Tián Pál dolga volt ennek intézése a külső kapcsolatok felelőseként. Vona azonban konfliktusba került Tiánnal, és 2012-ben Forrai Richárd vette át ezt a feladatkört (is). Forrai a Jobbikhoz közeli emberek útját egyengeti Vona Gábor sógornője 2013 nyarától dolgozik Forrai asszisztenseként. Az Iránytű az alapításától 2014 végéig 221 millió bevételre tett szert, amelynek a az egésze a Jobbik frakciótól és a pártalapítványától érkezett (2014 végéig 276 millió forintnyi megrendelést kaptak a párttal kötött szerződések alapján) Mióta Forrai intézi a dolgokat egyetlen a párthoz közeli rokon és ismerős sem járt rosszul. Gondoljunk csak az autószerelőre, aki történetesen Szabó Gábor pártigazgató édesapja. Valószínűleg sokkal jobban keresett azzal, hogy pénzt kapott politikai elemzésre, mintha kicserélt volna egy teleszkópot, de lehetne itt is további felsorolásokat végezni a rokonok és ismerősök között. Jobbik-frakció és a pártalapítvány összesen közel kétmilliárd forintot költött 2010 óta, ebből több mint 520 millió forint, az összes kiadás 28 százaléka olyan cégekhez került, amelyeknek már akkor is tulajdonosa volt Forrai, vagy azóta lett az. 

A maradék pénz döntő része Jobbik közeli szervezetekhez került.

Emellett Forrai barátainak és ismerőseinek a cégei is több tízmillióért kaptak megrendeléseket a Jobbik-frakciótól.

 Forrai Richárd cégén túl a Jobbik ifjúsági tagozata is szép summára tett szert 2017-ben, s igen jól járt Sneider Tamás Jobbik-alelnök felesége is.

 Magasan a legtöbb, összesen 303 Jobbikos szerződéskötés történt 2017-ben.

A Jobbik-frakció összesen 162 millió 81 ezer 934 forintot költött el. 2017-ben a Iránytű Intézet szakpolitikai anyagaira összesen 34 millió 671 ezer forintot költöttek el az adófizetők. Jurenkó Ferencnek, az Alfahír újságírójának a vállalkozása, amely már a megelőző években is dolgozott a képviselőcsoportnak, 2017-ben 910 ezer forintra tehetett szert.

Az egyik legnagyobb összegű, egész évre szóló - többször is újrakötött - ügyvédi megbízást Szabó Edit Édua, Sneider Tamás Jobbik-alelnök felesége kapta.

A Jobbik honlapján közzétett rokoni vagyonnyilatkozata szerint ugyanis Sneider-Szabó Edit valójában Szabó Edit Édua jogász, az egyszemélyes ügyvédi iroda tulajdonosa, aki havi 450 850 forintért ad jogi tanácsokat a férjének és politikustársainak. Összesen így a Sneider család 5 millió 410 ezer 200 forint bevételhez jutott.

Sneider Tamás akár nyugdíjba is vonulhatna, felesége biztosan eltartaná.

Eközben a Jobbiké az egyetlen frakció, mely  noha többen is külpolitikusként tüntetik fel magukat a honatyák közül - igen jelentős mértékben vett igénybe tolmácsolást 2017-ben. Ugyan az elszámolásból az nem derül ki, hogy milyen nyelven és milyen találkozókhoz vette igénybe a radikális frakció a segítséget, ám az igen, hogy összesen 30 szerződést költöttek tolmácsolás, vagy tolmácsolási feladatok és fordítások készítése tárgykörben.

Így foglalkoztatja a Jobbik-frakció az Országgyűlés terhére Árgyellán Jánost, aki olyannyira a párt politikusa, hogy ő volt az országos választmányuk alelnöke. ( Ma már a Mi Hazánk Mozgalomban) Ő havi 550 ezer forintot kapott tolmácsolásért, 2017-ben tehát 6 millió 600 ezer forintra tett szert a frakció révén.

A kommunikációs feladatokra és eszközökre a Jobbik 21 szerződést kötött, s 11 millió 34 ezer 246 forintról adott le számlát az Országgyűlés hivatalának. 

És hogy kik ők?

1. Volner János frakcióvezető ( Ma már a Mi Hazánk Mozgalomban)

2. Farkas Gergely frakcióvez. h.

3. Gyöngyösi Márton frakcióvez. h.

4. Dr. Lukács László György frakcióvez. h.

5. Dr. Staudt Gábor frakcióvez. h.

6. Vona Gábor frakcióvez. h.

7. Ander Balázs

8. Apáti István ( Ma már a Mi Hazánk Mozgalomban)

9. Bana Tibor

10. Dúró Dóra ( Ma már a Mi Hazánk Mozgalomban)

11. Egyed Zsolt

12. Gyüre Csaba

13. Hegedűs Lorántné

14. Kepli Lajos

15. Kulcsár Gergely

16. Magyar Zoltán

17. Mirkóczki Ádám

18. Pintér Tamás

19. Rig Lajos

20. Sneider Tamás

21. Szávay István

22. Szilágyi György

23. Vágó Sebestyén

24. Z. Kárpát Dániel

2018 májusban felreppent a hír, hogy megszűnik Forrai Iránytű Intézete, de a hír mindenbizonnyal nem volt igaz, mert Gyöngyösi Márton pártelnökhelyettes két megbízást is adott a Forrai Richárd által vezetett intézetnek, ezek két, illetve három hétre szóltak tavaly novemberben és decemberben. Az Országgyűlés honlapján is megtalálható szerződések egyike több mint 13 és fél millió forintról szól, és az Iránytű Intézet 2018. december 5-17-ig, azaz két hétig egy tízezer fős országos mintán alapuló közvélemény-kutatást készítsen.

Az ugyancsak Gyöngyösi által aláírt másik szerződés már 44 és fél millió forintról szólt, és a tavaly november 8-28-ig tartó időszakra terjedt ki. 

A feladat itt egy húszezer fős országos reprezentatív mintán alapuló telefonos közvélemény-kutatás készítése volt, a Jobbik képviselőcsoport eddigi tevékenysége választói megítélésének felmérése céljából, illetve választói attitűdök precíz felmérése a jövőbeni képviselői tevékenységekről. 

Tehát míg a Jobbik az esetleges megszűnéséről ad sajtótájékoztatót, addig a háttérben több tízmilliót tol a kutatóintézetbe.

A Jobbik pártalapítványainak szerződései 2011-2015 között. A Gyarapodó Magyarországért Pártalapítvány szerződéseiről. 

Kik kaptak pénzt és mire a Jobbiktól: Persze a felsorolásban szereplő mozgalmak és szervezetek vezetőit és családi vonatkoztatásukat felsorolni hosszas lenne, de, aki kíváncsi egy kettőre annak a google jó barátja lehet. Érdekes dolgok derülhetnek ki annyi bizonyos.

De mi is ez a Gyarapodó Magyarországért alapítvány és ki áll mögötte?

A Gyarapodó Magyarországért Alapítvány 274 helyett több, mint 700 millió forint várományosa 2019-ben. Az Állami Számvevőszék évi gazdálkodása törvényességének ellenőrzését 2016-ban végezte el, ami a 2013-2014 évre vonatkozott.

A Pártalapítvány: az ellenőrzött időszakban évente 266,2 M Ft költségvetési támogatásban részesült, egyéb támogatást nem kapott. A 2015‒2016. években gazdasági‒vállalkozási tevékenységet nem folytatott. 

A vizsgálatot két évente végzi az alapítványoknál az Állami Számvevőszék. 2018-ban a 2015-2016 év ellenőrzése során kiderült, hogy A Jobbik Magyarországért Alapítvány a szabályszerű gazdálkodás feltételeit megteremtette. A könyvvezetés és gazdálkodás során a 2015. évben betartotta, 2016. évben nem tartotta be a jogszabályi előírásokat, ahogyan 2018-ban sem.





Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el