Hogyan alakult ki a káosz a nemzeti oldalon.

Voltak és vannak is nemzeti szerveződések. Csak egy példa erre a Gárda. Szétszakadása sok mindenhez köthető, mint ismeretes. Véleményem szerint az hozta a legnagyobb széthúzást, hogy a tagjai egyre inkább belefolytak a Jobbikban eltöltött szerepvállalásukba.

 Sajnos ebben én is részt vettem, mert 2014-ben önkormányzati képviselőjelöltként indítottak. Az irányváltást követően kiléptem a pártból, mert az eskümet a Szent Koronára tettem le nem a politikusokra. A különböző nemzeti szervezetek tagjai közül sokan be lettek vonva a pártba és ez a Jobbik irányváltása után az egyébként külön úton járó nemzeti szervezetek jelentős megosztását eredményezte.

 Voltak és vannak olyanok, akik továbbra is bíznak és hisznek a Jobbikban és vannak, vagyunk olyanok, akik a még darabokra szakított mozgalmak tagjaiként tevékenykedünk tovább pártosodás nélkül. 

Ilyen lett a Vármegye is hiszen számos tagja vállalt szerepet a Jobbikban. Tehát akárhonnan nézzük a pártosodás erősen rányomta a bélyegét a nemzeti oldalra, aminek az eredményeként létrejött a káosz. Nem mennék most abba bele, hogy ki miért maradt a mai napig a Jobbik mellett, mert a választ azok, akik inkább az elvek miatt döntöttek a kilépésnél úgyis tudják.

 A párt miatt egymásnak uszított bajtársak valahogyan elfelejtették a közös múltat.

Hogyan lehetne egy tiszta és érdekmentes radikális pártot alapítani?

 A válasz egyszerű. A mozgalmak és szerveződések tagjai semmilyen formában nem vehetnének részt a párt politikai életében. A rendezvényeiken való megjelenésükön kívül a pártnak nem lehet beleszólása abba, hogy a nemzeti szervezetek tagjai hol és milyen módon végeznek nemzetvédő megmozdulásokat. Gondolok itt első sorban a magyarok melletti kiállásban főként a cigányok által rettegésben tartott emberek megvédésére.

 A párt feladata elsősorban az, hogy olyan emberekből állítsa fel az alapszervezeteit és politikai gárdáját, akik semmilyen formában nem tagjai a mozgalmaknak és szerveződéseknek elkerülve azt, hogy újabb megosztásra kerüljön sor.

 A párt elnöke tarthat csak kapcsolatot a szervezetek vezetőivel. A nemzeti szervezetek tagjai írásban nyilatkoznának arról, hogy a párt vagy a nemzeti mozgalom tagjai kívánnak-e lenni a továbbiakban. A párt választása esetén a mozgalomból való kizárást eredményezné. Elhiszem, hogy könnyebb minden újonnan alakuló pártnak olyan szervezeteket megközelíteni amiknek vezetőjéhez sok éves bajtársi és baráti viszony fűzi, de ebben a lehetőségben benne rejlik az ismételt megosztottság, amit nem a megalakuló párt visel majd csapásként hanem az a szervezet, ami hosszú évek óta egységben működött.

A pénz, a hatalom és a karrier lehetősége sok embert téveszt meg ez viszont nem fogja előrébb vinni a magyarság megmaradását. Sokkal inkább gondolkozom nemzetben, mint pártokban.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el