A Miskolci Járásbíróság ítéletet hozott azoknak a vádlottaknak az ügyében, akik Sajóládon kapával támadtak az intézkedő rendőrökre.

Az ítélet szerint 2017 augusztus 3-án a kora délutáni órákban az I. rendű vádlott férfi felesége értesítette a rendőröket, mert a férje napok óta erőszakosan viselkedett vele. Ahhoz kérte a hatóság segítségét, hogy otthonukból ki tudjon pakolni és gyermekével el tudjon menni. Miközben a rendőrök ezt felügyelték, az I. rendű vádlott édesanyja, a II. rendű vádlott megöléssel fenyegette a rendőröket.

A férfi a rendőrök jelenlétében is agresszívan lépett fel a feleségével szemben. A nőt és gyermekét, testi épségük védelme érdekében a rendőrök a szolgálati autóba ültették. Ezt látva a férj kiabálni kezdett és megpróbálta kinyitni az autó ajtaját, amit a rendőrök megakadályoztak, azonban a férfi az autó körül járkálva ordított, szidta a rendőröket, egyikük karjait is lefogta, miközben trágár szavak kíséretében "takarodjatok innen", "megöllek" kifejezésekkel fenyegette őket.

Később 5-6 méterre eltávolodott az autótól, egy nagyobb követ vett magához, azt a vállához emelte és dobó mozdulatokat tett a rendőrök irányába. A rendőrök felszólítására a követ eldobta és "végetek van kutyák, megdögöltök" szavak kíséretében egy kapával indult meg feléjük. Az egyik rendőrt néhány lépésnyi távolságra megközelítve a kapát ütésre emelte, amikor a rendőr szolgálati fegyverét elővette és figyelmeztette, hogy használni fogja, ha nem hagy fel a támadással. A férfi ekkor elmenekült a helyszínről, míg édesanyja, a II. rendű vádlott az időközben a helyszínre érkező nagyszámú rokonság jelenlétében tovább szidalmazta a rendőröket.

A bíróság az I. r. vádlottat felfegyverkezve elkövetett hivatalos személy elleni erőszak elkövetése miatt 2 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtást 4 évi próbaidőre felfüggesztette. A II. r. vádlottat bűnsegédként elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntettében talált bűnösnek a bíróság, ezért őt 1 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette. A büntetés kiszabása során enyhítő körülményként értékelte a bíróság, hogy a vádlottak beismerték a cselekmény elkövetését, és mindketten büntetlen előéletűek.

Az ítélet nem jogerős, a fellebbezés tárgyában az ügyész 3 nap gondolkodási időt tartott fenn, míg a vádlottak tudomásul vették a bíróság ítéletét.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el